Opis techniczny

 

Człowiek jest jedną wielką maszyną, konstrukcją wyposażoną w dodatkowe, nigdzie indziej niespotykane elementy. Psychologia uczy, jak korzystać w mechanizmy psychiczne, medycyna, jak prawidłowo dbać o elementy nośne, dietetyka instruuje, jak należy konserwować powłoki, a trenerzy i kamasutra, jak z niego korzystać.

 1.Założenia ogólne.

 

Homo sapiens, czyli człowiek rozumny, winien być przystosowany do otoczenia. Zaprojektowano stworzenie stadne, z możliwością zaadaptowania się do zachodzących z upływem lat zmian. Jest to konstrukcja o zmiennej budowie, do pewnego wieku rozrastająca się (w niektórych przypadkach przez całe życie- np. jeden kilogram co roku wszerz). Koncepcja obejmuje używanie rozumu i umiejętności manualnych. Niestety w niektórych przypadkach na koncepcji się zaczyna i kończy.

 

2. Materiał

 

Powłoka ciała zbudowana została z elastycznej tkaniny, składającej się z tkanki łącznej. Jest to element o znaczącej porowatości, przepuszczalny, o dużej przenikalności cieplnej i wysokim współczynniku wilgotności. Materiał ten szybko regeneruje się w większości przypadków (nie dotyczy chorych na hemofilię).

Nerwy zaprojektowane zostały ze stali o dużej klasie wytrzymałości. Niestety częstokroć nieodpowiednia lub nadmierna pielęgnacja powoduje szybsze zużycie materiału.

Serce wykonane zostało z nierdzewnego żelaza, acz pozostającego w stanie plastycznym. Miłość podobno nigdy nie rdzewieje, tak samo i serce. Niestety, u niektórych osobników konsystencja przechodzi w stan stały i kamienieje.

Kości stanowią konstrukcyjny (nośny) element całości konstrukcji. Są fizyczną podporą dla reszty układów.

Projekt przyjmuje stosunkowo dużą wytrzymałość materiału. Niestety, nie ma nic idealnego, toteż częstokroć następuje jego zmęczenie.

 

3. Funkcje

a)     podporowa:

 

Funkcję podporową tworzyć będą inne osobniki, tzw. przyjaciele. Spełniają oni funkcje dodatkowych belek, nigdy jednak nie są to elementy nośne (każdy bowiem niesie swój krzyż). Podporą stają się wszelkiego rodzaju związki, takie jak małżeństwa, narzeczeństwa i inne formy samobójcze (bo zabija się część samego siebie, żeby zrobić miejsce dla drugiej osoby, np. wybija się z głowy imprezy, kiedy na świat przychodzi dziecię).

 

b)     wytrzymałościowa

 

Homo sapiens w założeniu jest jednostką wytrzymałą na przesunięcia i skoki w bok. W praktyce nie zawsze tak to wygląda, przynajmniej projekt takową opcję zakłada. Człowiek ma ogromne możliwości przystosowawcze, co można zaobserwować w skrajnych warunkach klimatycznych (może się rozmnażać nawet na biegunie czy równiku).

 

c)      budulcowa

 

Człowiek wyposażony został w psychiczne i fizyczne możliwości budowania: związków, rodziny, wizerunku. Niekiedy jednak jego wizja nie współgra z wymogami technicznymi rzeczywistości i powstają patologiczne odmiany konstrukcji, grożące katastrofą budowlaną.

 

d)     transportowa

 

Machina ta przemieszcza się przez całe życie, od chwili powstania (tudzież w grę wchodzi funkcja transportowa: osobnik płci męskiej za pomocą wyrzutni transportuje swój materiał genetyczny). Transport następuje w momencie tak zwanych wczasów, przeprowadzek i wszelkich innych zmian. W człowieku ponadto transportowane są różnorakie substancje: witaminy i minerały, alkohol, nikotyna i inne polepszacze- pogarszacie.

 

e)     katalityczna

 

Jest to niezwykle istotna funkcja, pozwalająca na zachowanie gatunku. Wszelkie reakcje zachodzą w centrum aktywnym konstrukcji. Stamtąd przekaźniki włączają kolejno przyciski uruchamiające pozostałe układy i narządy.

 

4. Wyposażenie

Generalnie każdy homo sapiens wyposażony został w podstawowe narzędzia: gałki oczne, nos, uszy, receptory czuciowe, język. Ponadto osobniki płci żeńskiej w wyposażeniu posiadają także dwie poduszki powietrzne. Niestety, w dzisiejszych czasach, brak im ABS…

 

5. Przeznaczenie ogólne

 

Przeznaczenie człowieka obejmuje przede wszystkim egzystowanie, ponadto myślenie i odczuwanie.