Pozor vlak! Głoszą czeskie hasła przed przejazdami kolejowymi. Ano pozor, pozor… Ale przede wszystkim na pozory…

Uśmiechnięty człek, sympatyczny taki na pierwszy rzut gałki w oczodole. Ząbki suszy, miły, zabawny. Taaa, pierwsze 30 sekund jest decydujące, jeśli chodzi o tak powszechnie zwane pierwsze wrażenie. No, naukowcy tak przynajmniej twierdzą. Może i coś tam rusza, że coś może być sztucznego, ale przecież możliwe to być nie może! Ten uśmiech taki serdeczny… A może szyderczy? Nie, nie. Logika, nie emocje. Emocje- intuicja- są be. Logika to a, a w kolejności alfabetycznej iść należy.

Pyk! Szpila w bok. Akurat w nerw trafiła. Nie, nie, skądże. Przecież to takie sympatyczne, uśmiechnięte. To przypadek. Na pewno były jakieś inne czynniki zewnętrzne, na pewno ktoś mu igłę, szpilkę, czy czym tam te rany kłute zadaje, w łapkę upchnął i niechcący wyrzucając w ciebie trafiło. Tak, przypadek.

Łup. Kubeł zimnej wody na część ciała, gdzie tułów się kończy. Och, po prostu ciężki był, nie mógł dłużej go unieść. Akurat tak na ciebie to spadło i się wylało. Niechcący, naprawdę. Nie przejmuj się, dalej bądź miły. Przecież to taki sympatyczny człowiek dla każdego… oprócz ciebie. Ale ty jeszcze tego nie widzisz. Nie martw się, w końcu zobaczysz.

Zdołowany, zmarnotrawiony. Gbur. Pewnie taki styl życia, że widzieć go nikt nie chce. Hm, że może nie ma ochoty kogoś widzieć w tym momencie? Ale to już drugi raz taki skwaszony. Moment nie może przeto w czasie aż tak rozciągnięty być. Coś mu się stało? A gdzie tam, takie bywanie cytrynowe.

Nie, to kobieta. Humorki ma, ot co. Pewnie okres albo jaka inna kobieca przypadłość. Cycki rosną, coś w tym stylu… No, a co może kobietę boleć?

A tam uczucia. Kobieta nie ma uczuć- mężczyzna rzecze. Mężczyzna nie ma uczuć- prawi kobieta. Dawaj, dawaj! Owijamy się w te stereotypy, jak gąsienica w kokon. Na pewno kiedyś piękny motyl z tego będzie, nie ma co… Jakiś mutant niedorozwinięty, bo za mocno ta koroniasta pieluszka przycisnęła.

Raz widziałeś, to już wiesz na pewno. Inaczej przecież być nie może. Raz i koniec. Nic się przecież nie zmienia. Człowiek przecież wcale nie związany z naturą. Stoi w miejscu…